Letuška

Karin - letuška

O práci letušky jsem snila již jako malá. Pak mě tento sen na nějakou dobu přešel, nicméně jsem se k němu později vrátila. Nejprve jsem šla na výběrové řízení k Travel Service, kde moje "kariéra" letušky začala. Bylo to krásné období, na které dodnes ráda vzpomínám. Travel Service jsem měla ke studiu, během letní sezóny, jako velmi příjemnou a velmi dobře placenou brigádu. Vzhledem k tomu, že spousta mých kamarádů z létání chodívala zkoušet výběrové řízení k Emirates Airlines, rozhodla jsem se, že se také půjdu "podívat". Ono to vyšlo, a tak jsem se stala letuškou Emirates, jedné z nejlepších leteckých společností světa.

Práce letušky je krásná, je to spíš takový životní styl, který přináší samozřejmě své výhody a nevýhody, nicméně po určitý časový životní úsek, než se člověk začne chtít usazovat, je to z mého hlediska ta nejlepší životní zkušenost (procestovaný svět, přátelé po celém světě, komunikační schopnosti a dovednosti, schopnost řešit krizové situace, nezapomenutelné zážitky). 

Výhody
poznávání nových zemí, kultur, nových lidí 
každodenní používání anglického jazyka 
příjemné finanční ohodnocení

Nevýhody 
časové posuny 
noční odlety 
počítat s tím, že svátky, oslavy a setkání s rodinou a přáteli jsou dost často nereálné 

Co je potřeba


Pro práci letušky je potřeba v první řadě nebát se a jít na přijímací řízení. To je ten nejdůležitější krok k úspěchu. Každá letecká společnost má různé požadavky a parametry, nicméně mezi ty základní patří: 


minimálně středoškolské vzdělání s maturitou 
anglický jazyk, slovem i písmem 
minimální věk (u Emirates to je 21 let) 
BMI v normě 
maximální výška (např. u Emirates 212 cm) 
zdravotní způsobilost 
a jako velmi důležité bych uvedla milý přístup, úsměv na tváři a pozitivní vztah k práci s lidmi.